Ahjuuksed

Kõik mis on seotud ahjudega.

Ahjuuksed

PostitusPostitas bemy » 12:57 Esmaspäev Okt 19, 2009

Tere

Mul mure järgmine , ei leia kohe kuidagi seda õiget ahjuust. Potsepp ütleb, et ahjuuks peab olema tihendiga ning alt ja ülevalt tuulutus avaga. Uks , mis mulle väga meeldib on selline http://www.ahjukeskus.ee/?id=3&a=100. Aga müüa arvas , et sellel uksel ei ole tihendit. Kas kellegil on selle firma ustega kogemusi. Või oskab keegi soovitada analoogset ust.

Vastanuile tänud juba ette.
bemy

Re: Ahjuuksed

PostitusPostitas Snake » 14:36 Esmaspäev Okt 19, 2009

Kogemust nende ustega ei ole. Küll aga ma mõtlen, et miks nii kindlad soovid meistril on? Kas tal ehk kogemus, et muidu ajab sisse? Ise ma suudan ainsana oletada, et plaan ehitada kaminahi ilma siibrita ja siis tihend tagaks, et õhk ei liigu ja jahtumine aeglasem. Ülemine õhuava aga parandaks järelpõlemist. Samas siis oleks ahjul juba kolmes kohas õhuava ja nende kaudu (isegi suletuna) ikka mingi õhk liigub. Kui meistril on nii kindlad soovid, siis kindlasti ta oskab sind ka juhendada, et kust ukse leiad. Samas usun, et sobib ka ilma tihendita uks. Ainus on see jahtumise moment ja seegi nii väike, et vaevalt sa erinevusest aru saad. Sisse aga ei tohi ajada ka ilma tihendita uks.
Snake

PostitusPostitas kivipea » 12:35 Esmaspäev Nov 23, 2009

.......ja pottsepp ütleb õieti,sest ikka vahest paned ju nats varem ahju kinni-kui söed juba põlend aga vaid hõõguvad...või siis ei ole väga hea ilm ja tõmme 0 tänu sellele ,et ei ole mitu päeva kütnud ja ei hakka n.ö soojustõmmet(suvilas-kus käid nädalalõpus näiteks)...siis ikka nats ajab alguses sisse jpm.niisugust pisimomenti-ka paberirohkus või niiske hakatusmaterjal jne...kuigi jah ,tõsi taon-ahju uksest ei olene tõmme ja tihendist seda enam...
olen minagi ilma tihendita ustele ise ostnud need tihendid vahele ja kui oligi klaasi ja metalli vahe lausa logisev-sai ka 2 nööri kokku punutud-tõmbad pingule ja punud lihtsalt ta üheks...nõõr ise maksab mingi 40 eeku meeter ja paigaldada ka üsna lihtne-tõmbad pingule ja muudkui ringimööda kuni ring pial ja siis alles lõikad otsa ää... :idea:
kivipea

PostitusPostitas kivipea » 12:43 Esmaspäev Nov 23, 2009

selle ukse puhul on arvata ka ,et tegemist on ahjuga ,millel tuhasahtel all oma tõmbega aga kui oleks sama uks umbkoldega-ei soovitaks tihendit lisada...
ja veel on olemas osa mingeid sertifitseeritud tihendeid ,mis valget värvi ja jäigemad-need haisevad esimesed paar näddalit ja pärast muutuvad jäigaks--need sindrid olen alati ise välja vahetand siis kindlasti,sest tegu mingi väga kahjulikuga -eriti laste puhul... :roll:
kivipea

PostitusPostitas Snake » 14:01 Esmaspäev Nov 23, 2009

kivipea kirjutas:selle ukse puhul on arvata ka ,et tegemist on ahjuga ,millel tuhasahtel all oma tõmbega aga kui oleks sama uks umbkoldega-ei soovitaks tihendit lisada...
ja veel on olemas osa mingeid sertifitseeritud tihendeid ,mis valget värvi ja jäigemad-need haisevad esimesed paar näddalit ja pärast muutuvad jäigaks--need sindrid olen alati ise välja vahetand siis kindlasti,sest tegu mingi väga kahjulikuga -eriti laste puhul... :roll:

maka üks-kord tegin õhkküttekaminaja siis-see haisesmitu päeva ja marvan et see on lastelemürgine ja viskasinsiis selle mine-ma ja kirjutaksin veel pikalt enne kui punktipanen aga hetkel ei tulemidagi rohkem meelde aga punkti ikka eipane
Snake

PostitusPostitas lauri1 » 17:19 Pühapäev Dets 12, 2010

andke nõu... mis materjaliga vooderdada seestpoolt sepistatud ahju ust.uks valmistatud 4mm metallist.mõõdud 50*50.kardan et kui sellisele asjale korralikult kuuma anda kisub kõveraks või põleb pika peale läbi. pilt http://nagi.ee/photos/ahjusepp/17235427/
lauri1

PostitusPostitas Meelis Vaiksaar » 21:38 Pühapäev Dets 12, 2010

Ei ole küll sellise asjaga kokku puutunud aga pliidi ustele sisse on pandud malm plaadid õhu vahega.Ehk aitab see.
Meelis Vaiksaar

PostitusPostitas motamees » 12:25 Esmaspäev Dets 13, 2010

kivipea kirjutas:.......ja pottsepp ütleb õieti,sest ikka vahest paned ju nats varem ahju kinni-kui söed juba põlend aga vaid hõõguvad...

Kas tõesti keegi loodab vingu ahju sees kinni hoida?
http://tulepesa.wordpress.com/
Tel 5092790
motamees ätt hotmail.com
motamees

Mine Ahjud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline